۵ مرحله در بهبود کیفیت شیردوشی

روتین شیردوشی در مزارع گاو شیری بسیار اهمیت دارد، زیرا می‌توان مقدار زیادی شیر را در سالن به دست آورد یا از دست داد. از لحاظ بهداشت، تکنسین های شیردوشی در بین دوشش ها، بین جلسات و بین ماه ها باید یک ورتین شیردوشی با کیفیت را دنبال کنند. ما می خواهیم همه تکنسین ها همین روتین را با آرامش و به طور مداوم انجام دهند، زیرا روتین شیردوشی برای کیفیت شیر تولید شده و ایمنی گله شیری بسیار مهم است.

تمیز کردن سرپستان

یکی از اولین چیزهایی که هنگام ارزیابی روتین شیردوشی درباره آن صحبت می کنیم – و بسیاری از مردم این موضوع را از دست می دهند – تمیز کردن سرپستان است. هنگامی که گاوها وارد می شوند و ما آماده می شویم آنها را آماده کنیم، تمیز کردن سرپستان باید یکی از اولین کارهایی باشد که انجام می‌دهیم تا ماسه یا خاک از روی سرپستان ها خارج شود.

باقی ماندن شن و ماسه بر روی سرپستان باعث آزرده شدن گاو می‌شود. این موضوع  تا حدی به این دلیل است که تکنسین‌ها شن را روی ماسه گذاشته و روی آن را با محلول پیش غوطه‌وری پوشانده‌اند و پس از آن نمی‌توانند شن را به طور کامل وقتی خیس است پاک کنند.

یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید در روتین خود انجام دهید این است که قبل از انجام هر کار دیگری، یک حوله خشک تهیه کرده و به آرامی سرپستان را تمیز کنید تا شن و خاک را از روی سرپستان گاو پاک کنید.

بررسی شیر پیش از شیردوشی

در این مرحله هدف باید این باشد که از هر سرپستان دو تا سه جهش شیر بیرون بیاورید. این برای روال شیردوشی بسیاذ مهم است، زیرا یک هورمون قوی برای خارج شدن شیر ترشح می کند و باعث می شود گاو فکر کند که گوساله او آنجاست.

مشاهده کنید
صرفه جویی در مصرف آب در کشتارگاه های صنعتی

همچنین این مرحله به ما این فرصت را می دهد که شیر را بررسی کنیم تا ببینیم که  آیا هر گونه ناهنجاری در مورد آن وجود دارد یا خیر. بعلاوه، همان چند قطره شیر اول نشانه خوبی از ابتلای گاو به ورم پستان است.

این بخش از نقطه‌نظر کیفیت شیر نیز اهمیت دارد. زیرا آن چند قطره اول شیر دارای سلول‌های سوماتیک بالایی است، بنابراین می‌توانیم تعداد سلول‌های سوماتیک شیر را فقط با جدا کردن شیر قبل از دوشش کاهش دهیم.

مرحله پره دیپ یا غوطه وری قبل از شیردوشی

یکی دیگر از جنبه های حیاتی در روال شیردوشی، قبل از شیردوشی است. در این مرحله می‌خواهیم روی سرپستانک‌ها را با یک محلول از قبل غوطه‌ور کنیم تا باکتری‌های بیرونی سرپستانک‌ها به اندازه کافی از بین بروند.

وقتی تکنسین های شیردوشی برای بار دوم برگشتند، مطمئن شوید که از حوله های خشک و تمیز با تکنیک حرکت دایره ای رو به پایین استفاده کنید. همچنین، در ادامه این مرحله در فرآیند شیردوشی، حتما حوله را برگردانید و از آن برای تمیز کردن انتهای سرپستانک استفاده کنید. تمیز کردن نوک پستانک برای کاهش چالش‌های محیطی که می‌تواند منجر به ورم پستان شود و همچنین برای ایمن نگه داشتن گاو و شیر از باکتری‌های مضر بسیار مهم است.

مرحله اتصال دستگاه به پستان و مرجله پس از شیردوشی

هنگامی که گاوها را تمیز و آماده کردیم، برمی گردیم و دستگاه را به صورت ۴ طرفه در پایه پستان وصل می کنیم تا از همه قسمت ها به درستی شیردوشی کنیم. در پایان شیردوشی، پس از جدا شدن واحدها، ما با یک محلول با کیفیت بالا برمی گردیم و مطمئن می شویم که به آرامی اما کاملاً سرپستان ها را فرو می بریم و آنها را روی نقطه ای که لایه شیر به پایان می رسد فرو می بریم. اگر این کار را به صورت کافی انجام ندهیم و فقط بخشی از سرپستان ها را بعد از غوطه وری داخل محلول ببریم، شیر باقیمانده یک محیط ارگانیک است و برای باکتری ها غذا می سازد.

مشاهده کنید
چرا باید از بزدوش برای دوشیدن شیر بز استفاده کرد؟

خرچنگی شیردوشی

بهداشت خرچنگی شیردوشی در روتین شیردوشی ما حیاتی است، زیرا شیر را از سرپستانک به مخزن می رساند. یکی از مواردی که در واحد شیردوشی باید به آن نگاه کنیم این است که آیا لاینر نسبت به غلاف بیرونی در یک راستا قرار گرفته است یا نه. اگر لاینر پیچ خورده باشد، نمی توانیم به اندازه کافی آن بخش از پستان را شیردوشی کنیم.