صفحه اصلی

جدید ترین ها

پرورش تلیسه های سالم یک جزء کلیدی برای اطمینان از تولید بالای گله های آینده است. رشد ضعیف در گوساله های جوان به شدت بر تولید شیر بعدی تأثیر می گذارد. به این ترتیب، حتی در یک دوره شلوغ زایمان، گوساله ها را نباید فراموش کرد. برای پرورش تلیسه های سالم باید به چهار حوزه اساسی توجه کرد.

این غیرواقعی است که فکر کنیم می‌توانیم همه استرس‌ها را از سیستم تولید حذف کنیم، اما می‌توانیم مدت و شدت استرسی را که حیوانات تجربه می‌کنند به حداقل برسانیم. هنگام استفاده از این تکنیک‌های مدیریتی، برنامه‌ای را در نظر بگیرید که گوساله‌ها را به تدریج و نه یکباره در معرض عوامل استرس‌زا قرار می‌دهد. زمانی که گوساله‌ها سطوح بالایی از استرس را احساس می‌کنند و هیچ راهبرد کاهشی استفاده نمی‌شود، می‌توانند شکست‌های مهمی را تجربه کنند. مهم‌ترین دلیل برای کمک به گوساله‌ها در دوره‌های استرس این است که آنها را برای موفقیت تا آخر عمر آماده کنیم - در نهایت حیوانات سالم و نتیجه‌ای سالم برای شما به ارمغان می‌آورند.

دامداران موفق دامداران فعال هستند. آنها پیش بینی می کنند که با فشارهای اجتناب ناپذیر و سایر چالش هایی که گاوشان با آنها روبرو خواهد شد ، مبارزه کنند. به عنوان مثال با واکسیناسیون دقیق و متاسب. آنها می دانند که شیر گرفتن ، حمل و نقل و سایر دوره های طولانی استرس می تواند تأثیر منفی بر عملکرد ایمنی و در نهایت عملکرد حیوانات آنها داشته باشد. بنابراین آن‌ها برای کاهش این استرس و به نوبه خود، هرگونه مشکل بهداشتی که گاوهای آن‌ها با آن روبرو هستند عمل می کنند. آنها می دانند که پیشگیری ارزان تر از درمان است و می خواهند شاهد رشد گاوهای خود باشند. شیوه های پیشگیری برای داشتن گاوهای سالم از اهمیت زیادی برخوردار است.

یکی از بزرگترین شکایات پیرامون محل های پرورش - به غیر از مگس - بوی فضولات است. غلظت آمونیاک در مرغداری ها نه تنها به ایجاد بو کمک می کند بلکه می تواند هم برای پرندگان داخل انبار و هم برای کارگرانی که در انبار رفت و آمد می کنند مضر باشد. درک نحوه تشکیل گاز آمونیاک، تاثیری که می تواند بر پرنده داشته باشد و نحوه کنترل سطح آمونیاک می تواند برای مدیریت صحیح طیور مفید باشد.

دستیابی به سلامت پرنده، بهداشت انبار غله و سلامتی روده پرندگان، نیازمند کار مداوم و توجه به جزئیات است. ترکیبی از تغذیه با کیفیت، راهنمایی های دامپزشکی و افزایش توجه به مدیریت انبار و مدیریت سلامت پرندگان به اطمینان از بهترین شانس ممکن برای عملکرد حداکثری پرندگان کمک می کند.

سگ‌ها نیز مانند انسان‌ها موجودات عادتی هستند که تمایل دارند در یک روال عادی رشد کنند. که به آنها کمک می‌کند در محیط خود احساس امنیت و راحتی بیشتری داشته باشند. غذا دادن، پیاده روی، تمرین و زمان بازی همگی باید گنجانده شوند، و اگر توله سگ شما بداند چه زمانی باید منتظر استراحت کردن باشد، آموزش در خانه بسیار راحت‌تر پیش خواهد رفت. سگ‌هایی که در زندگی روزمره خود احساس تثبیت می‌کنند، تغییراتی را که ناگزیر هر از گاهی ایجاد می‌شود، بسیار آسان‌تر تحمل خواهند کرد

تقریباً دو راه برای ابتلا به عفونت کلستریدیوم وجود دارد. شما از طریق خوردن غذای آلوده یا از طریق بریدگی، زخم باز یا چیزی شبیه به آن، به آن مبتلا خواهید شد. ممکن است حیوان کلستریدیا را بخورد و تحت تأثیر قرار نگیرد، زیرا هاگ ها می توانند در روده نهفته باشند. هنگامی که چیزی در مورد رژیم غذایی، زیستگاه یا بدن حیوان تغییر کند، کلستریدیا بیماری‌زا می شود - برای مثال، اگر حیوان بیش از حد نشاسته یا کربوهیدرات بخورد، یا آسیب بافتی، داخلی (مانند آبسه های کبدی) یا خارجی (مثلاً بریدگی یا زخم) را تجربه کند. ). این مسائل - یعنی کاهش یا کمبود اکسیژن در بافت - شرایط مطلوبی را برای تکثیر این باکتری ایجاد می کند.

تمرکز اصلی شما به عنوان یک تولید کننده باید این باشد که گوساله های خود را از نظر آنچه که برای تبدیل به حیوانات بالغ سالم نیاز دارند، فراهم کنید. برای انجام این کار، سلامت روده کلیدی است. سلامت روده به گوساله اجازه می دهد تا به طور موثر از مواد مغذی موجود در خوراک استفاده کند و شروعی قوی، پایدار و سالم به آنها بدهد.

بزرگترین دوره خطر اسهال گوساله، ۱۰ تا ۱۴ روز اول پس از تولد است. به این ترتیب، حفظ تمیزی و خشکی مناطق زایش برای به حداقل رساندن قرار گرفتن گوساله در معرض عوامل ایجاد کننده ضروری است. بسیاری از عوامل ایجاد کننده - مانند E. coli، سالمونلا و کوکسیدیا - در کود حیوانی یافت می شوند. برای به حداقل رساندن آلودگی کود، از ازدحام بیش از حد در مناطق زایش خودداری کنید. اگر شرایط محیطی، حفظ خشکی منطقه زایش را دشوار می کند، ضروری است که مناطقی با بستر خشک و بدون کود دامی تهیه شود که به اندازه کافی بزرگ باشد تا هم مدار و هم گوساله از گل خارج شوند. این برای حفظ سلامت گاو و گوساله تازه متولد شده مهم است.

در سگ‌ها، شایع‌ترین علامت مرتبط با آلرژی، خارش پوست است. یا موضعی (در یک ناحیه) یا عمومی (در سراسر بدن). در موارد دیگر، علائم آلرژیک بر دستگاه گوارش تأثیر می گذارد و در نتیجه استفراغ و اسهال ایجاد می شود.